ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΝΕΑ

ΝΕΑ

Ο μεσαίος γιος του Jigger δεν κατάφερε να τερματίσει στο αγωνιστικό του ντεμπούτο στο Ράλι Φθιώτιδας.

Το Σαββατοκύριακο 1- 2 Ιουλίου πραγματοποιήθηκε ο διπλός αγώνας του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ράλλυ και συγκεκριμένα το Ράλλυ Φθιώτιδας. Σε αυτόν τον αγώνα έδωσαν το παρών πολύ δυνατά ονόματα από το χώρο του μηχανοκίνητου αθλητισμού και ήταν λογικό να προσελκύσει το ενδιαφέρον του φίλαθλου κόσμου.

Ο χωμάτινος αγώνας που αποδείχτηκε πολύ σκληρός (από τα 39 πληρώματα που εκκίνησαν, τερμάτισαν τα 23) ανέδειξε και τον φετινό πρωταθλητή Ελλάδος. Συγκεκριμένα ο Αλέξανδρος Τσουλόφτας από την Κύπρο και με VW Polo ήταν ο οδηγός που κέρδισε και κατέκτησε την ίδια ώρα τον δεύτερο του τίτλο στη χώρα μας.

Δεύτερος τερμάτισε ο Γιώργος Κεχαγιάς με Skoda Fabia Rally2 Evo.

Ο Κύπριος Αλέξανδρος Τσουλόφτας κατέκτησε το δεύτερο πρωτάθλημα στην Ελλάδα

Πώς πήγε μέχρι την εγκατάλειψη;

Όπως είχαμε γράψει και σε σχετικό άρθρο του Newsauto, σε αυτόν τον αγώνα πραγματοποίησε το αγωνιστικό του ντεμπούτο ο Ανδρέας Βαρδινογιάννης. Ο μεσαίος γιος του Γιάννη Βαρδινογιάννη συμμετείχε με το όνομα “Flandy” έχοντας συνοδηγό τον Κώστα Στεφανή και αγωνιστικό «όπλο» ένα Skoda Fabia R5.

Ο “Flandy” κατάφερε να ολοκληρώσει δύο ειδικές διαδρομές τερματίζοντας και στις δύο στην 12η θέση. Ωστόσο λίγο πριν την τρίτη ειδική διαδρομή εγκατέλειψε καθώς έμεινε από ρεύμα και δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει την πρώτη του αγωνιστική προσπάθεια.