Οι τελικές βαθμολογίες του WRC

Ελλάδα 12:05

ΑΓΩΝΕΣ

ΑΓΩΝΕΣ

Το Ράλι Αυστραλίας σήμανε και το κλείσιμο της αυλαίας σε ότι αφορούσε στο παγκόσμιο πρωτάθλημα ράλι του 2017. Και παρότι οι τίτλοι σε οδηγούς και κατασκευαστές είχαν ήδη κριθεί, παιζόταν ακόμα το τι θα συνέβαινε πίσω τους.

ΤΟΥ ΠΑΝΟΥ ΣΕΪΤΑΝΙΔΗ (instagram.com/SeitanF1)

http://www.newsauto.gr/tag/neuville/ κατέκτησε τη νίκη (διαβάστε εδώ περισσότερα σχετικά με τον 13ο γύρο της σεζόν) και μαζί με αυτή τη δεύτερη θέση στην τελική βαθμολογία, όντας 24 πόντους πίσω από τον πρωταθλητή Sebastien Ogier και 17 μπροστά από τον τρίτο της παρέας, Ott Tanak. Δεδομένου πως είχε 4 νίκες φέτος, περισσότερες από κάθε άλλο οδηγό, είναι σαφές πως ο οδηγός της Hyundai Motorsport πλήρωσε την αστάθειά του.